[Update] Apple meldt recordaantal pre-orders voor iPhone 6

News Wireless Global 15 SEP 2014
[Update] Apple meldt recordaantal pre-orders voor iPhone 6

Apple heeft voor de iPhone 6 en iPhone 6 Plus een recordaantal pre-orders ontvangen, zo meldt het bedrijf aan Recode zonder concrete aantallen te noemen. Afgelopen vrijdag startte de voorverkoop voor de nieuwe iPhone-modellen in verschillende landen, waaronder de Verenigde Staten en Nederland. De hoge vraag wordt bevestigd door operator AT&T, dat spreekt van de hoogste vraag in twee jaar naar de nieuwe iPhone. De hoge vraag heeft tot gevolg dat verschillende websites waarop pre-orders mogelijk zijn, melding maken van langere levertijden.

Apple biedt de iPhone 6 in de Benelux aan vanaf 699 euro, de adviesprijs voor een los exemplaar met 16 GB geheugen. De versies met 64 GB of 128 GB zijn telkens 100 euro duurder. De grotere iPhone 6 Plus is telkens 100 euro duurder dan de iPhone 6. Dit model begint bij 799 euro voor de 16 GB versie en loopt in twee stappen op tot 999 euro. Met de introductie van de iPhone 6 heeft Apple de line-up en prijzen van de overige modellen gewijzigd. De iPhone 4s wordt niet meer verkocht. Het nieuwe instapmodel is de iPhone 5c in de 8 GB uitvoering. De prijs daarvan is verlaagd van 549 euro naar 399 euro. De andere 5c modellen zijn geschrapt. De volgende stap is de iPhone 5s met 16 GB of 32 GB. De losse toestelprijzen zijn 599 euro of 649 euro.

Het is nog niet bekend wanneer Apple de iPhone 6 en 6 Plus introduceert in China. Het land waar de afzet van de iPhone sneller groeit dan waar dan ook, zit volgens Reuters niet bij de eerste groep landen waar de nieuwe iPhones op 19 september in de verkoop gaan. Dat was wel het geval bij de introductie van de iPhone 5c en 5s in september 2013. Nu Apple overeenkomsten heeft met alle drie de grote mobiele operators in China, is de afzet van iPhones het afgelopen jaar met 50 procent gegroeid. Volgens Chinese media ligt de vertraging niet bij Apple, maar bij het uitblijven van certificering van de nieuwe smartphone door het Chinese ministerie van Industrie en Informatietechnologie. Zonder deze certificering mogen de iPhone’s niet gebruikt worden op de netwerken van China Mobile, China Telecom en China Unicom.

[Update] Apple heeft inmiddels zelf gemeld dat het aantal geplaatste pre-orders voor de iPhone 6 en iPhone 6 Plus meer dan 4 miljoen bedroeg binnen 24 uur. Volgens Apple overstijgt het aantal bestellingen de bestaande voorraad, waardoor niet alle toestellen op tijd kunnen worden geleverd.

Categories:

Companies:

Regions:

Tags:

Related Articles